• Pazar, 03 Temmuz 2022

Birçok Avantajı ile Araç Kiralamada Yeni Dönem!


Yeni bir şehre seyahat edileceği zaman akılları kurcalayan en önemli husus araç kiralama seçenekleri olmaktadır. Çünkü bir seyahat ne amaçla düzenlenirse düzenlensin, gidilen şehirde toplu taşıma veya taksi gibi seçeneklerden ziyade, özel bir araç ile günleri geçirmek çoğu kişinin ilk tercihidir. Pek çok sektördeki artan kullanım oranları doğrultusunda çeşitlenen ihtiyaçlar, sektörel sunumlarda da benzer oranda çeşitliliğe neden olmuştur. Öyle ki, günümüzde artan ihtiyaçlardan ötürü farklı varyasyonların barındığı bu alanda da günlük, yıllık veya aylık araç kiralama imkânları kullanıcıların beklentileri doğrultusunda şekillendirilmiş durumdadır. Bireysel veya toplu seyahatlerde olduğu gibi, iş gezilerinde de hiç bilinmeyen bir şehre gidilmesi durumunda hayat kurtarıcı görevi gören navigasyon cihazları ile havaalanında araç kiralama hizmetleri sıkça tercih edilmektedir. Nadiren gelinen ve gelindiğinde fazla vakit geçirilmeyen bir şehirde araç kullanmak, navigasyon cihazları olmaksızın mümkün olmamaktadır. Neyse ki, artan ihtiyaçlara karşılık verebilmek adına araç kiralama şirketleri kullanıcıların imdadına yetişmekte; artış gösteren sayıları ve çeşitlilikleri sayesinde her beklentiyi karşılayabilecek nitelikleri ile kullanıcı dostudur. Elbette bu durum, havaalanında kiralık araba arayan kullanıcılar başta olmak üzere bu hizmetlerden yararlanmak isteyen herkese fayda sağlamakta ve kullanım standartlarına dönük en ideal aracı bulabilme ihtimallerini artırmaktadır.

Bütçenize Uygun Araç Kiralama Fırsatları

Farklılık gösteren periyotlar doğrultusunda araç kiralama fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Kullanıcılara bu doğrultuda düşen en büyük görev, doğru aracı, doğru periyot ekseninde seçebilecekleri bir firmayı tercih etmektir. Tabii bütün bu evreler sırasında ilk netleştirilmesi gereken nokta ise kullanım detaylarıdır. 2, 4 veya 7 kişilik araç kiralama gibi farklı kişi seçenekleri doğrultusunda gelişen çeşitlilik; sizin için bir yol haritası teşkil edecektir. Kişi sayısının yanı sıra sizi bekleyen ikinci seçim de ihtiyacınız olan süre olacaktır. Günlük araç kiralama hizmetlerinin dışında aylık veya yıllık uygulamalar da bu alanda öne çıkmaktadır. 1, 3 veya 6 aylık araç kiralama gibi hizmetler yaygın olarak kullanılırken bu süre 12 aya kadar çıkabilmektedir. 1 yıldan uzun süreli kullanımlara da olanak sağlanması sayesinde her türlü ihtiyaç rahatlıkla karşılanabilmektedir. Benzer şekilde, günümüzde havaalanı araç kiralama şirketleri en kalabalık metropollerin havalimanlarında dâhi kesintisiz hizmet verebilecek kapasiteye ulaşmış durumdadır. Bu durum, pek tabi ki başta havalimanı araç kiralama fiyatları olmak üzere nice değerin kullanıcı lehine değişiklik göstermesiyle neticelenmiş; sektörel kalite çıtasının artması sayesinde kullanıcıların kiralık araç bulma oranının kullanıcı lehine artış göstermesi de cabası olmuştur. Farklılaşan ihtiyaçlar ölçütünde geliştirilen ve avantajlı sonuçlar barındıran fiyatların yanı sıra kullanım tarzları doğrultusunda da araç kiralamanın pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar çoğu zaman kullanım sırasında kendisini gösterse de araç kiralamadan önce göz önünde bulundurulabilecek pek çok kritik detay da mevcuttur. Araç kiralamanın genel avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

•Kullanıcılara büyük ölçüde zaman tasarrufu sağlayarak, seyahat rotalarını hızlandırır. •Vergi ve benzeri iş süreçleri açısından avantaj sağlar.

•Araçta meydana gelecek olası teknik problemlerin masraflarında kolaylık sağlanır.

•Kampanya ve indirim dönemleri takip edildiğinde pek çok fiyat avantajından yararlanılabilir ve böylece bütçe dostu bir yapı gösterir.

•Araç kiralama rezervasyonları erken yapıldığı takdirde, kullanıcıların tercih edecekleri araç sayısı da oldukça fazla olacak ve aşina olunan sürüş deneyimi devam edecektir.

Dönemsel Kampanyalar ile Araç Kiralama İmkanı

Bazı seyahatler aylar öncesinden belli olabilir. Bu doğrultuda otel, uçak veya otobüs gibi rutin seçeneklerin nihayete ermesinin akabinde iş detaylara kalır. Seyahatinizi çok önceden netleştirmeniz ve diğer bütün işlemlerinizi halletmeniz hâlinde sizin, bu seyahat sırasında adeta eliniz ve ayağınız olacak olan kiralık arabanızı belirlemeye sıra gelmiş demektir. Günlük koşturmacalarda size eşlik edecek olan uygun aracı bulmanız gerekir. Firmanızın ihtiyaçları birkaç ay önceden belli olabildiği gibi birkaç aylık periyodun ihtiyaçlarını 1 günde şekillendirmek de mümkün olabilmektedir. Bu sebeple, pek çok farklı sektörde olduğu gibi araç kiralama kampanya imkânlarının hayli göz alıcı ve cazip olduğu nitelikler barındırmaktadır. Aylar öncesinden gerçekleştirilebilecek opsiyonlu tercihler, araç kiralama firmaları için dönemsel kampanyalar göz önünde bulundurularak sundukları kampanyalı fiyatlar ile size pek çok avantaj sunacaktır. Opsiyonlu kiralamaların yanı sıra, genel manada turizm veya seyahat sezonlarının dışında pek çok firmanın kampanya dönemleri gerçekleşmektedir ve bu dönemsel kampanyalar sayesinde araç kiralama ücretleri normal sezona göre ciddi indirimler barındırmaktadır. Dönemsel kampanyalar sayesinde seyahatiniz için planladığınız tutarın bir kısmı boşa çıkacak, dolayısıyla bu yolculukta gelişebilecek ekstra ihtiyaçlarınıza dönük ayırdığınız bütçenizde artışa sebep olacaktır. Bu durum kampanya fiyatıyla tercih edeceğiniz bir aracı kiralamanıza da sebep olduğu gibi yolculuğunuzdan alacağınız keyfi de artıracaktır. Dönemsel kampanyaların yanı sıra kurumsal firmaların sahip olduğu avantajlar da araç kiralama hizmeti sunanların bu hizmeti cazip hâle getirme yollarından birisidir. Araç kiralama filo modelinde bu avantajlar kendisini daha belirgin kılmaktadır. Çünkü aynı anda birden çok, filo olarak tabir edilecek modele uygun biçimde, araç kiralayan kurumsal firmalar tekil kiralamalara nazaran ciddi avantajlara sahiptir. Bir kurumsal firmanın, değişebilen yönetim ve üst düzey personel ihtiyaçları çerçevesinde sahip olması gereken araç sayısı da değişiklik göstermektedir. Araç kiralama yıllık veya aylık farklı periyotlarıyla bu firmaların ihtiyacını fazlasıyla karşılayan bir hizmet olmaktadır. Yasal pek çok prosedüre veya vergilere dönük barındırdığı kolaylıklar da firmaların yüzünü güldüren durumlar olarak dikkat çekmektedir.

Araç İçi Teknolojik İmkanlar


Araba kullanmak kişisel bir tecrübedir. Çoğu insan düz vites araç ile araba kullanmayı öğrenmelerinden dolayı otomatik vitese geçiş yapamamakta, tam tersi durumlar söz konusu olabilmektedir. Çoğu kullanıcının emaneten kullandıkları araçlarda kaza yapma oranları incelendiği takdirde, kendi araçlarında park sensörünün yer almasından dolayı emaneten aldıkları araçlarda bu sensörün olacağını varsayarak ekstra bir kontrol yapmaksızın park etmeye çalıştıkları görülmüştür. Dolayısıyla, tıpkı bisiklet kullanmak gibi belli bir aşamadan sonra otomatiğe bağlanmış bir kullanım prensibi söz konusu olmaktadır. Konfor alanı adı verilen, kişilerin kendilerini güvende hissettikleri ve daha sağduyulu düşünebildikleri, daha doğru kararlar alabildikleri o alanlar arasına artık otomobiller de giriyor. Hele ki bir metropolde yaşayan ve dolayısıyla trafikte oldukça fazla zaman geçiren insanlar söz konusuysa, otomobiller konfor alanı olarak kabul edilemeyecektir. En nihayetinde çoğu iş toplantısını dâhi otomobille seyahat hâlindeyken Bluetooth aracılığıyla Hands Free moduyla, güvenli biçimde gerçekleştirebilen insanların sayısı da günden güne artmaktadır. Dilerseniz iş amacıyla dilerseniz tatil veya ziyaret benzeri kişisel gerekçelerle bir şehre seyahat edin; bu seyahatiniz sırasında alışageldiğiniz konfor alanını barındırmak da en doğal hakkınızdır. Havalimanında araç kiralama hizmetlerinin bu denli revaçta olmasının altında da konfor alanı teorisi yatmaktadır. İnsanlar yepyeni bir şehirde iş seyahati yapmaları durumunda yabancılık hissini taşımama, koşulları kendi aleyhlerine zorlaştırmama adına tanıdıkları, bildikleri, aşina oldukları o his eşliğinde şehirde seyahat etmeyi tercih etmektedir. Havaalanında kiralık araçlar da bu yüzden son yıllarda oldukça çeşitlilik göstermiş, bu alandaki firmalar vites türünden park sensörü benzeri detayları barındırıp barındırmamasına kadar pek çok farklı alternatif ürünle hizmet sunar olmuştur. Dolayısıyla gelinen noktada havaalanı lüx araç kiralama gibi spesifik beklentilerin de karşılık bulduğu bir mekân hâlini almış, turistik bir şehre günübirlik seyahat edenlerin konforlarını gözettikleri 4x4 benzeri araçları kiralayabilme ihtimalleri artmıştır. Siz de hem kendinize hem de sürüş alışkanlıklarınıza en uygun aracı, araç kiralama şirketleri ile kolayca bulabilirsiniz.

Araç Kiralama Sözleşmesi ile Her Şey Kayıt Altında

Alışveriş veya daha geniş kapsamlı bir ifadeyle ticarette kullanıcının güveni her şeyin kayıt altına alınması ile mümkün olmaktadır. Bu kaydın güvenesi ise sözleşmelerden geçmektedir. Şirketler için bu durum daha da önem taşımakta, resmî evrakların önemi günümüz şartlarında yadsınamaz nitelikler barındırmaktadır. Araç filosu veya tekli kiralama seçimlerinde her şeyin resmî güvenceler altına alınması herkes için gönül rahatlatıcı ve güven teskin edici bir yaklaşım olmaktadır. Sözün özü, dilediğiniz aracı tercih ettikten sonra size kendinizi güvende hissettirecek olan yegâne faktör de araç kiralama sözleşmesi olmaktadır. Pek çok firma, sabit ve araç bazlı özelleştirilmiş sözleşmeler kullanmakta; bu sözleşmelerde ise muhakkak araç kiralama şartları ayan beyan yer bulmaktadır. Hem kullanıcıların hem de satıcıların ticari güvenliklerini kontrol altına alabilmelerine olanak tanıyan bu sözleşmelerde araç kiralama günlük, aylık veya yıllık periyotlar ekseninde gelişen imkânlar barındırmaktadır. Kullanıcının aracı hangi periyotla kiraladığı, hangi aracı kiraladığı, aracın teknik detayları veya fiziksel olarak ayırt edici niteliklerinin bulunması hâlinde onların da kayda geçirildiği bu sözleşmeler sayesinde seyahatinizin güvence altına alındığı söylenebilmektedir. Teknolojinin günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası hâlini aldığı günümüzde, bu tarz yasal prosedürlerin barındırdığı güvenilirlik hissi de kalıcıdır. Nitekim pek çok araç kiralama uygulaması arka planda yer verdikleri ve kullanıcıların kolayca erişebildiği sözleşmelere veya yasal koşullara sahiptir. Bir araç kiralayacağınız zaman bu sözleşmeleri detaylı biçimde okumanız sizin lehinize olacaktır. Çünkü rutin metinlerin yanı sıra firmadan firmaya değişiklik gösterebilen, geç teslimat durumunda kullanıcıyı bekleyen cezai yaptırımlar da sözleşmelerde açık bir şekilde belirtilmektedir. Haklarınızı bilmeniz ve bu haklar doğrultusunda kiralama işlemini gerçekleştirmeniz de doğru bir tüketici davranışı olacaktır. Bireysel açıdan dönemlik veya günlük dâhi olsa araç kiralamanızda size güvence sunan bu sözleşmeler; şirketler için daha da önemli güvenceler barındırmaktadır. Değişen ekonomik koşullar çerçevesinde güvensiz iş ortaklığı kurulmasına izin vermeden ilk günkü koşulların haftalık, aylık yahut yıllık sözleşmelerle güvence altına alınmasına olanak tanıyan araç kiralama sözleşmelerinde hem kiralayan şirketin hem de aracı kullanacak olan tarafın yasal olarak tüm hakları gözetilmektedir. Her şeyin kayıt altına alınıyor olması, kullanım konforunu artıran ve ödeme takvimini de ilk günden netleştiren bir yaklaşım olmanın yanı sıra resmî evrakların da hataya yer bırakmayacak şekilde düzenlenmesine sebep olmaktadır. Bir araç sahibi olmaktansa tamamen kendisine ait bir filo sahibi olmaktan maddî açıdan sahip olduğu avantajların yanı sıra kayıtlı yürütülmüş işlemler ile vergi bağlamında da avantajlı sonuçları ortaya koyabilen araç kiralamanın; şirketlerin resmî açıdan elini güçlendiren, aracın tek sahibi olmanın sebep olduğu maddî külfetten onları kurtaran bir yöntem olduğu gerçektir. Üstelik bütün bunları yaparken günümüz ticaretinin tek güvencesi olan yazılı belge koşulunu da fazlasıyla karşılayan bu hizmetin sahip olacağı diğer avantajlar da kişiselleştirilmiş yahut şirket prensiplerine dönük çeşitlendirilmiş kullanım performansında kendisini gösterecektir.

Her An Her Yerde Kendi İsteklerinizi Belirleyin

Araç kiralama sektörü tamamen kullanıcı odaklı ilerlemektedir. Anlık değişebilen ihtiyaçlar, aylar evvel netleşen seyahatler, kalabalık şirketlerin dönemsel yoğunlaşan mecburiyetler gibi farklı faktörler bir araya gelse de varılacak sonuç genel itibarıyla değişmemektedir. Günümüzde gelinen noktada araç kiralama saatlik, günlük, haftalık ve yıllık periyotlarıyla anı anına değişebilen ihtiyaçlara cevap verecek bir sektör hâlini almıştır. Öyle ki, her ne kadar 1 günlük araç kiralama ile 1 aylık araç kiralama arasında fiyat açısından farklılıklar gözetilse de bu durum ticarî hayatın kaçınılmaz fiyat belirleme eğrisinin getirisi olarak kabul edilebilecek bir fark yaklaşımıdır. Bu yaklaşım, kullanıcı faydasına gözetildiği ve özellikle araç kiralama aylık tercihlerde olanca kolaylığa tabi tutulduğu müddetçe sektörün kullanıcı dostu olduğu gün gibi ortaya çıkacaktır. Kişisel kullanımlar göz önünde bulundurulursa, örneğin eğitim sektöründe çalışan bir emekçinin yaz sezonunda 3 ay araç kiralama tercihini gerçekleştirebileceği bir gerçektir. Yaz sezonunda gerçekleştireceği turistik gezilerde kendisine eşlik edecek olan aracını fiyat avantajıyla kiralamak isteyenler için eşsiz seçenekler barındıran araç kiralama fiyatları aylık tercihlerde kullanıcı dostu niteliği taşıyacak şekilde geliştirilmektedir. Periyodu, kullanılacak aracı hatta günümüzde pek çok firmada teslim noktasını dâhi kullanıcı kendi inisiyatifi çerçevesinde tercih edebilmekte; bir restoranda yiyeceği menünün her parçasını farklı menülerden oluşturabilmekle eş nitelikli biçimde tamamen kendisine özgü bir araç kiralama performansı ortaya koyabilmektedir. Bu da sadece size özgü bir kullanım performansı sunacak bir sektörel gerçekliğe işaret etmektedir. İster turistik bir amaçla isterseniz şirket ihtiyaçlarından ötürü bu kiralama işlemini gerçekleştirin; elde edeceğiniz performansı sonuç itibarıyla nitelikli bir hâle getirebilirsiniz. Kişisel ancak genel bağlamdaki ihtiyaçlarınızı giderebilecek olan araç kiralama performansını ise esnek menü imkânına sahip olan bu sektörün bütün dinamiklerinden kaynaklı avantajları sonuna kadar kullanarak sergileyebilirsiniz. Ortada ise, sadece size özgü bir araç kiralama hizmetinden elde ettiğiniz başarılı sonuçlar kalacaktır. Sektörel açıdan yadsınamayacak bir gerçeklik ise araç kiralama havalimanı gibi bir mekânın da en çok tercih edilen hizmetleri arasında olmasıdır. Çünkü yeni bir şehre atılan ilk adımlar havalimanında başlamaktadır. Pek çok araç kiralama firmasının havalimanlarında yer alan danışma büroları da doğrudan kiralama hizmeti sunmaktadır. Bu durum da her an her yerde erişilebilirlik hissini taşıyan bir hizmet olmasının yanı sıra hiç tanımadığınız bir şehirdeki kişisel seyahatlerinizi güvence altına aldığınız bir yaklaşımı sizinle buluşturmaktadır. Her an, her yerde kendi seyahat menünüzü oluşturabildiğiniz bir hayatta; kişisel özgürlükleriniz de bu çerçevede her koşulda size eşlik etmektedir. Öyle ki, günümüzde yeni bir şehri keşfetmenin en kolay yolu da onu kendi bakış açınızla dolaşmakta gizlidir. Seyahatlerinize kişisel özgürlük sınırlarınızın sınırsızlık hissini katmak için ihtiyaç duyduğunuz tek şey size kişiselleştirilmiş performans sunacak bir araç kiralama firmasıdır.

Güvenli ve Rahat Bir Yolculuk İçin En İdeal Tercih

İnsanların rutin iş seyahatleri, yıllık tatilleri, akraba veya eş dost ziyaretlerinde kendilerini bilmedikleri veya nadiren geldikleri bir şehrin hâkim olamayacakları toplu taşıma ağına emanet etmeme kararı pek tabi ki doğal bir tercihtir ve nitekim günümüzde her şehirde varlık gösterebilen araç kiralama firmalarının bilhassa havaalanlarında yoğunluk göstermesinin arkasında da bu gerçekler yatmaktadır. Yolculuğun karada devam edeceği durumlarda uçaktan iner inmez kendi konfor standartlarına karşılık gelen araca ulaşmak isteyen kullanıcıların havaalanlarında yer alan acentelerden veya havayolu firmalarıyla anlaşmalı olan araç kiralama şirketlerinden otomobil kiralama oranları günden güne artış göstermektedir. Araç kiralama hizmeti veren firmaların artışları da bu beklentileri karşılama gayesi güden firmaların artış göstermesi sayesinde gerçekleşmiş bir durum olup; insanların bu yola daha sık başvurmasını sağlamıştır. Böylelikle giderek artan kalitesiyle araç kiralama hizmetleri tatillerin, iş seyahatlerinin veya rahat bir yolculuk geçirmek isteyen herkesin güvenilir tercihlerinden biri haline gelmiştir.

Yorumlar

Yeni Yorum Ekle
Benzer İçerikler
İzmir Araç Kiralama Fırsatları

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan İzmir, ziyaretçilerine sunduğu hizmetlerin çeşitlenmesine vesile olan pek çok firmayı da bünyesinde barındırmaktadır. Tıpkı İzmir havaalanı araç kiralama hizmetleri gibi nice hizmet, pek çok...

İzmir Alsancak Araç Kiralama

İzmir’in en gözde beldelerinden biri olan Alsancak, gerek doğal güzellikleri gerekse kalabalık yapısı ve gece hayatı ile ziyaretçi akınına uğruyor. Merkezi bir konumda yer almasından dolayı çevresinde yer alan birbirinden...

Araba Kiralamak İçin Gerekli Olan Koşullar Nelerdir?

Her şehirde ve her havaalanında kolaylıkla araç kiralama noktası bulmak mümkün. Uçak yolculuğu yapacaksanız ve gittiğiniz yerde araç kiralamak istiyorsanız, iniş yaptığınız havaalanında işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama yapacağınız firmanın her...

Bayilik Almanın Avantajları

Eğer bayilik almak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum diyorsanız, öncelikle hangi alanda iş yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında bayilik veren firmalar hangileri ve sizin istediğiniz sektörde mevcut mu diye araştırmalısınız....